Aneta Hyjek

 

Praca z dziećmi i młodzieżą jest moją pasją, gdyż zawsze fascynował mnie świat dziecięcych emocji, dociekanie ich przyczyn i pomaganie im w poradzeniu sobie z problemami. Ukończyłam psychologię, pedagogikę z terapią pedagogiczną oraz kursy z zakresu: terapii poznawczo- behawioralnej dzieci i młodzieży, a także stosowanej analizy zachowania, terapii integratywnej krótkoterminowej i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Więcej informacji:

Prowadzę terapię dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami zachowania, nastroju i emocji, w tym z zaburzeniami lękowymi. Udzielam konsultacji i porad psychologicznych rodzicom mających problemy wychowawcze. Mam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z różnymi grupami wiekowymi, w tym warsztatów dla rodziców.

W pracy z młodym człowiekiem wykorzystuję metody psychoterapii poznawczo – behawioralnej z elementami terapii schematów, terapii przez zabawę, a także metody Kids`Skills.

 Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że rodzice często wahają się czy zasięgać porady z obawy, że zostaną osądzeni albo obarczeni winą za kłopoty dziecka. Tymczasem trzeba podkreślić, że to właśnie dobry rodzic zauważa, że z jego dzieckiem coś się dzieje i być może potrzebuje ono wsparcia i specjalistycznej pomocy. Rodzicu, jeśli masz wątpliwości, zawsze warto to sprawdzić.

 

Aneta Hyjek - psycholog Mielec

Umów się na wizytę