Jeszcze niedawno logopedia skupiała się głównie na wywoływaniu głosek. W tej chwili jest dziedziną interdyscyplinarną, a od logopedy wymaga się wiedzy z zakresu wielu innych specjalności. Z tych połączeń wykształciły się specjalności, których nadrzędnym celem jest częściowe usprawnianie funkcjonowania człowieka, zarówno dziecka, jak i dorosłego. Deficyty takie nabywane są głównie we wczesnym dzieciństwie, ale mogą również powstać w wieku dojrzałym. Terapię najczęściej prowadzi się wielotorowo poprzez budowanie i podnoszenie kompetencji w zakresie rozwoju sprawności językowej, rozumienia, zasobu leksykalnego, motoryki małej i dużej, świadomości ciała, zintegrowania zmysłów oraz kształtowania poprawnej artykulacji i emisji głosu, od których logopedia wzięła swój początek.

Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna oferuje zatem całe spektrum możliwości podniesienia lub stworzenia od podstaw kompetencji niezbędnych dla budowania komunikacji i co za tym idzie – ułatwienia jakości funkcjonowania w życiu codziennym, prywatnym i zawodowym.

Zajęcia logopedyczne

Zajęcia logopedyczne mają na celu wykształcenie prawidłowego modelu komunikacji, wsparcie rozwoju dziecka, ukierunkowanie do samodzielnej pracy i przygotowanie do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie, począwszy od komunikacji w rodzinie i szkole, po rozwój osobisty w dalszych latach życia, a co ściśle się z tym wiąże – większej wiary we własne możliwości i pewność siebie.

W czym pomagamy:

Czas trwania spotkania 50 minut

Cena usługi 110,- zł1

Chcesz umówić się na wizytę ?

© All rights reserved